Επίσκεψη αγάπης και αλληλεγγύης στο Παράρτημα Προστασίας Παιδιού Ιωαννίνων

Επίσκεψη αγάπης, αλληλεγγύης και υποστήριξης πραγματοποίησαν σήμερα 23 Δεκεμβρίου 2021, εκπρόσωποι της Σχολικής κοινότητας του Γυμνασίου μας στο Παράρτημα Προστασίας Παιδιού Ιωαννίνων του Κέντρου Κοινωνικής Πρόνοιας Ηπείρου στο πλαίσιο οργανωμένων δράσεων αλληλεγγύης αλλά και εξωστρέφειας και διασύνδεσης του σχολείου μας με την ευρύτερη μαθητική κοινότητα.

Την αντιπροσωπεία του σχολείου που αποτελούνταν από το Διευθυντή κ Ζωγάκη Γιάννη, τον Υποδιευθυντή κ Χασάνη Βασίλειο, τους εκπαιδευτικούς κ Τσακίρη Λουκία, κ Ευταξία Αλίκη και κ Αυγερίδη Νικόλαο υπεύθυνους των δράσεων, τους εκπροσώπους της μαθητικής κοινότητας και τους εκπροσώπους του Δ.Σ. του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων υποδέχθηκε εκ μέρους του Κέντρου Κοινωνικής Πρόνοιας ο κ Θώμος Στέργιος εκφράζοντας τις θερμές ευχαριστίες στους εκπαιδευτικούς, στους μαθητές και στους γονείς/κηδεμόνες για την αλληλεγγύη και την ευγενική τους προσφορά.

Τους ευχαριστούμε θερμά για την υποδοχή και τους ευχόμαστε αυτά τα Χριστούγεννα να είναι καλύτερα για όλους!

Η επίσκεψη σχεδιάστηκε και πραγματοποιείται στο πλαίσιο της Δράσης του σχολείου μας “Νοιάζομαι και δρώ”.