Με επιτυχία το Φιλανθρωπικό Χριστουγεννιάτικο bazaar

Με μεγάλη επιτυχία στέφθηκε το φιλανθρωπικό χριστουγεννιάτικο bazaar του σχολείου μας, μια ανθρωπιστική εκδήλωση αγάπης, αλληλεγγύης και πολιτισμού που διοργάνωσε το σχολείο μας, με υπεύθυνες εκπαιδευτικούς την κ Τσακίρη Λουκία και κ Ευταξία Αλίκη, στις 15 και 16 Δεκεμβρίου 2021.

Χειροποίητα στολίδια, γούρια, κούπες, στεφάνια και πολλά άλλα, όλα προσφορές εκπαιδευτικών, μαθητών και γονέων, γέμισαν τους πάγκους με χρώματα, αισιοδοξία, χαρά και ελπίδα. Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος τα χρήματα που συγκεντρώθηκαν, θα αποδοθούν σε φορείς και συλλόγους που στηρίζουν παιδιά.

Την επιμέλεια της εκδήλωσης του σχολικού Φιλανθρωπικού χριστουγεννιάτικου bazaar είχε η Γ΄ Τάξη του σχολείου μας με συντονιστές τους εκπαιδευτικούς Τσακίρη Λουκία, Ευταξία Αλίκη, Ζήκου Μαρία και σε συνεργασία με το Δ.Σ. του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του οποίου η συμβολή ήταν καθοριστική.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου συγχαίρει τους μαθητές για τις υπέροχες κατασκευές, για την οργάνωση και ετοιμασία του bazaar και ευχαριστεί τα μέλη του Δ.Σ. του συλλόγου γονέων, όλους τους γονείς αλλά και όλους όσους αγκάλιασαν και στήριξαν τον θεσμό.

Το Φιλανθρωπικό Χριστουγεννιάτικο Bazaar σχεδιάστηκε και πραγματοποιείται στο πλαίσιο της Φιλανθρωπικής Δράσης του σχολείου μας “Νοιάζομαι και δρω”.