Δράση – Παγκόσμια ημέρα κατά της βίας & του εκφοβισμού

5360871322Την Παρασκευή 6 Μαρτίου 2015, στα πλαίσια της παγκόσμιας ημέρας κατά της βίας και του εκφοβισμού, πραγματοποιήσαμε στο σχολείο μας, σχετική εκδήλωση, με σκοπό την ευαισθητοποίηση και την ενημέρωση μαθητών και εκπαιδευτικών.

Η εκδήλωση περιελάμβανε έκθεση πρωτότυπων έργων που δημιούργησαν οι μαθητές του τμήματος Α2, στα πλαίσια της Βιωματικής Δράσης που εκπόνησαν, υπό την καθοδήγηση της καθηγήτριας των καλλιτεχνικών, κ. Ναυρόζογλου Ελένης.

Παράλληλα έγινε προβολή βίντεο, διαφανειών και κειμένων σχετικών με την πρόληψη, αλλά και την αντιμετώπιση μορφών βίας, που επιμελήθηκαν και παρουσίασαν οι μαθητές του τμήματος Β3, με την καθοδήγηση της καθηγήτριας των φιλολογικών μαθημάτων          κ. Παπαευσταθίου Ανδρομάχης.