Ενημέρωση για την Επαγγελματική Σχολή (ΕΠΑΣ) Ιωαννίνων της ∆ΥΠΑ

Ενημέρωση των μαθητών και μαθητριών μας της Γ΄ Γυμνασίου για την Επαγγελματική Σχολή (ΕΠΑΣ) Ιωαννίνων της ∆ΥΠΑ πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 22 Απριλίου 2024 από τους υπεύθυνους της σχολής.

Μαθητές και μαθήτριές ενημερώθηκαν για τις ειδικότητες που παρέχει η Σχολή ΕΠΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ και τις δυνατότητες που προσφέρει σε όποιον ενδιαφέρεται.

Η ενημέρωση εντάσσεται στο Σχέδιο Δράσης Επαγγελματικού Προσανατολισμού του σχολείου μας με τίτλο  “ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΤΙ;” και των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων της Γ΄ Τάξης του σχολικού έτους 2023-24.

Οι μαθητές/τριες και οι γονείς/κηδεμόνες που ενδιαφέρονται για περισσότερες πληροφορίες μπορούν να δουν το ενημερωτικό φυλλάδιο εδώ και να επικοινωνήσουν με τη σχολή ΕΠΑΣ Ιωαννίνων στο τηλ. 2651040858.

Το σχολείο μας ευχαριστεί τον κ Χρήστο Παπαγεωργίου, Υποδιευθυντή της ΕΠΑ.Σ. Μαθητείας Ιωαννίνων και τον κ Σπυρίδωνα Βέρμπη εκπαιδευτικό της Σχολής,  για τη συνεργασία και την ενημέρωση των μαθητών μας.