Χαρούμενα Χριστούγεννα, ευχές στο σχολείο Δουραχάνης

Επίσκεψη αγάπης, αλληλεγγύης και υποστήριξης πραγματοποίησαν σήμερα 22 Δεκεμβρίου 2023, εκπρόσωποι της σχολικής κοινότητας του Γυμνασίου μας στο Ιδιωτικό σχολείο Δουραχάνης και στο ομώνυμο μοναστήρι, στο πλαίσιο οργανωμένων δράσεων αλληλεγγύης αλλά και εξωστρέφειας και διασύνδεσης του σχολείου μας με την ευρύτερη μαθητική κοινότητα.

Τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου κ. Τσακίρη Λουκία, κ. Γκούβα Κωνσταντίνα, κ Ευταξία Αλίκη,  κ. Ζήκου Μαρία και κ Κλάγκου Τριάδα  και τους μαθητές της Γ Τάξης, υποδέχθηκαν υπεύθυνοι του σχολείου εκφράζοντας τις θερμές ευχαριστίες στους εκπαιδευτικούς, στους μαθητές και στους γονείς τους για την αλληλεγγύη και την ευγενική τους προσφορά.

Τους ευχαριστούμε θερμά για την υποδοχή και τους ευχόμαστε Χαρούμενα Χριστούγεννα, Υγεία, Αγάπη, Ευτυχία, Όνειρα, Χαμόγελα, Δημιουργικότητα.

Η επίσκεψη σχεδιάστηκε και πραγματοποιείται στο πλαίσιο της Δράσης του σχολείου μας “Νοιάζομαι και δρώ”.

Για την ομάδα δράσης η συντονίστρια Τσακίρη Λουκία, συμμετέχοντες εκπαιδευτικοί: Γκούβα Κωνσταντίνα, Ευταξία Αλίκη, (ΠΕ02 Φιλόλογοι), Ζήκου Μαρία (ΠΕ86 Πληροφορικής) και Κλάγκου Τριάδα, (ΠΕ03 Μαθηματικός)