Επίσκεψη αγάπης και αλληλεγγύης στο σχολείο Δουραχάνης

Επίσκεψη αγάπης, αλληλεγγύης και υποστήριξης πραγματοποίησαν σήμερα 23 Δεκεμβρίου 2022, εκπρόσωποι της Σχολικής κοινότητας του Γυμνασίου μας στο Ιδιωτικό σχολείο Δουραχάνης στο ομώνυμο μοναστήρι, στο πλαίσιο οργανωμένων δράσεων αλληλεγγύης αλλά και εξωστρέφειας και διασύνδεσης του σχολείου μας με την ευρύτερη μαθητική κοινότητα.

Την αντιπροσωπεία του σχολείου που αποτελούνταν από τους εκπαιδευτικούς – Φιλολόγους, κ. Τσακίρη Λουκία, κ Ευταξία Αλίκη και κ Κάτσενου Λευκοθέα , εκπροσώπους της μαθητικής κοινότητας και τους μαθητές της Γ Τάξης, υποδέχθηκαν υπεύθυνοι του σχολείου και του Μορφωτικού & Πολιτιστικού Σύλλογου το « ΑΝΘΟΣ»,  εκφράζοντας τις θερμές ευχαριστίες στους εκπαιδευτικούς, στους μαθητές και στους γονείς τους για την αλληλεγγύη και την ευγενική τους προσφορά.

Τους ευχαριστούμε θερμά για την υποδοχή και τους ευχόμαστε Υγεία, Αγάπη, Ευτυχία, Όνειρα, Χαμόγελα, Δημιουργικότητα.

Η επίσκεψη σχεδιάστηκε και πραγματοποιείται στο πλαίσιο της Δράσης του σχολείου μας “Νοιάζομαι και δρώ”.

Για την ομάδα δράσης η συντονίστρια Τσακίρη Λουκία, συμμετέχοντες εκπαιδευτικοί: Γκούβα Κωνσταντίνα, Ευταξία Αλίκη, Κάτσενου Λευκοθέα, (ΠΕ02 Φιλόλογοι), Κλάγκου Τριάδα, Μπακοστέργιου Ειρήνη, (ΠΕ03 Μαθηματικοί)