Ώρες διεξαγωγής μαθημάτων μέσω webex από 16 Μαρτίου 2021

Από την Τρίτη 16 Μαρτίου και για όλη την περίοδο αναστολής της δια ζώσης λειτουργίας των Γυμνασίων τα μαθήματα θα διεξάγονται μέσω τηλεδιάσκεψης και σύμφωνα με το ισχύον ωρολόγιο πρόγραμμα ανά τμήμα. Για τα Γυμνάσια ισχύει η Υ.Α. 155692/ΓΔ4/14-11-20  οι ώρες διεξαγωγής των μαθημάτων μέσω τηλεδιάσκεψης θα είναι από 8.30-14.10.

Το εβδομαδιαίο Πρόγραμμα μαθημάτων παραμένει το ίδιο με της δια ζώσης λειτουργίας. Οι σύνδεσμοι από τις αίθουσες των καθηγητών έχουν σταλεί στα email γονέων/κηδεμόνων και μαθητών.Οι μαθητές υποχρεούνται να συνδέονται στην ατομική αίθουσα τηλεδιασκέψεων του εκάστοτε καθηγητή και να παρακολουθούν τα μαθήματά τους. Επίσης, οι μαθητές πρέπει να ελέγχουν τακτικά τα σχολικά τους email για ενημερώσεις και ανακοινώσεις των καθηγητών τους.