Συμμετοχή στην Εκδήλωση της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου 2021

Το Γυμνάσιο Βελισσαρίου Ιωαννίνων, με Υπεύθυνη την κα Ζήκου Μαρία, εκπαιδευτικό Πληροφορικής ΠΕ86 και το τμήμα Α3 συμμετείχε μετά από επιλογή στην Εκδήλωση της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου 2021 που συνδιοργάνωσε το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου και το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

Η διαδικτυακή εκδήλωση έλαβε χώρα στο εργαστήριο Πληροφορικής του σχολείου, μέσω της πλατφόρμας Webex, στις 9 Φεβρουαρίου και ώρα 10:00-11:00.

Οι μαθητές παρακολούθησαν με ενδιαφέρον την εκδήλωση, όπου ομιλητές ήταν εκπρόσωποι αρμόδιων φορέων. Την εκδήλωση χαιρέτησε η Υφυπουργός Παιδείας και Θρησκευμάτων κα Ζέττα Μακρή. Μεταξύ των ομιλητών ήταν και η κα Νατάσα Μποφίλιου και ο ηθοποιός Μάριος Αθανασίου, οι οποίοι έχουν συμβάλει με τον τρόπο τους στην τεράστια αυτή καμπάνια ενημέρωσης από το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας του Α3 για τη συμμετοχή τους.

Η Υπεύθυνη εκπαιδευτικός Μαρία Ζήκου.