Το Γυμνάσιο Βελισσαρίου στην παρέλαση για την 111η Επέτειο από την Απελευθέρωση της πόλης των Ιωαννίνων

Μετά από 3 χρόνια το σχολείο μας συμμετείχε στη λαμπρή παρέλαση για τον εορτασμό των 111 χρόνων από την απελευθέρωση της πόλης μας.

Οι μαθητές και οι μαθήτριές μας παρέλασαν σε άψογο σχηματισμό υπό την καθοδήγηση του καθηγητή Φυσικής Αγωγής Σακκά Ηρακλή, ενώπιον της Προέδρου της Δημοκρατίας Κατερίνας Σακελλαροπούλου, του Υπουργού Εθνικής Άμυνας Νίκου Δένδια, του Πρόεδρου της Βουλής Κωνσταντίνου Τασούλα, προέδρων πολιτικών κομμάτων, βουλευτών και εκπροσώπων των τοπικών αρχών. Φορώντας τις εντυπωσιακές παραδοσιακές ηπειρώτικες φορεσιές, όπως συνηθίζει το σχολείο μας που με τιμή φέρει το όνομα του ταγματάρχη Ιωάννη Βελισσαρίου, έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό αποσπώντας το θερμό χειροκρότημα του κόσμου.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και όλες τις μαθήτριες του τμήματος παρέλασης για την εξαιρετική τους παρουσία!