Συμμετοχή στον 10ο Μαθητικό Διαγωνισμό Κύπρος-Ελλάδα-Ομογένεια “Εκπαιδευτικές γέφυρες”

“Ένα πραγματικό παραμύθι “

Εργασία των μαθητών Γυμνασίου Βελισσαρίου Ιωαννίνων για τον 10ο Μαθητικό Διαγωνισμό Κύπρος-Ελλάδα-Ομογένεια “Εκπαιδευτικές γέφυρες”

Κείμενο και Εικονογράφηση : Οι μαθητές του Γυμνασίου Βελισσαρίου (με αλφαβητική σειρά): Ανδριώτη Αικατερίνη-Παναγιώτα, Αποστόλου Βασιλική, Βλάχου Ελευθερία, Γεράρδη Λυδία, Γκούμα Δάφνη, Καζάκου Γεωργία, Κωνσταντινίδη Ευαγγελία-Κυριακή, Λαναρά Γεωργία, Μπασούνα Λεμονιά, Μπάτσι Ορέστης, Παππά Βαρβάρα Μαρία, Στάθη Θάλεια, Τασιούλα Χριστίνα.
Επιμέλεια κειμένου: Οι καθηγήτριες Φιλολογικών Γκούβα Κωνσταντίνα και Φωτιάδου Στεργιανή.
Συντονισμός της εικονογράφησης και καλλιτεχνική επιμέλεια: Η καθηγήτρια Καλλιτεχνικών Ναυρόζογλου Ελένη.
Μουσική επένδυση: Ο καθηγητής Μουσικής Αναγνώστου Κωνσταντίνος βασισμένος σε ιδέα του Ζωγάκη Ιωάννη καθηγητή Καλλιτεχνικών.