Παιδαγωγική και Διδακτική της συνεκπαίδευσης / συμπερίληψης

Πραγματοποιήθηκε με επιτυχία την Τετάρτη 11 Μαΐου 2022 το επιμορφωτικό σεμινάριο για τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας με θέμα «Παιδαγωγική και Διδακτική της συνεκπαίδευσης/ συμπερίληψης» με εισηγητή τον κ. Σπύρο Σούλη, καθηγητή Ειδικής Παιδαγωγικής και Πρόεδρο του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

Το σεμινάριο διοργανώθηκε από το Γυμνάσιο Βελισσαρίου (σε συνεργασία με το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων) στο πλαίσιο της επαγγελματικής ανάπτυξης των εκπαιδευτικών της σχολικής μας μονάδας και του άξονα «Συμμετοχή των εκπαιδευτικών σε επιμορφωτικές δράσεις».

Για την οργανωτική επιτροπή: Ο συντονιστής εκπαιδευτικός: Βασίλειος Αθανασόπουλος, ΠΕ02, Φιλόλογος Ε.Α.Ε.