Ποιήματα για το etwinning Πρόγραμμα: Καλλιγράμματα – Αρχιγράμματα

Στη διάρκεια του etwinning προγράμματος της δράσης STEM 3.0 για την Αξιοποίηση του 3D εκτυπωτή στα έργα eTwinning και στην διδασκαλία οι μαθητές μας συνεργαζόμενοι ανά τμήμα έγραψαν ποιήματα/τραγούδια που θα πλαισίωναν το πρόγραμμα με θέμα Καλλιγράμματα – Αρχιγράμματα.

Τα τμήματα του Γυμνασίου Βελισσαρίου, που τα ποιήματα τους ολοκληρώθηκαν και προκρίθηκαν  στην τελική φάση του προγράμματος, είναι τα:  Α1, Α2, Α3, Β3, Β4.

Σύμφωνα με τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας που παρουσιάζονται παρακάτω επιλέχθηκε να σχεδιαστεί σε  Καλλίγραμμα για το πρόγραμμα 3d, το ποίημα/τραγούδι του Β3 τμήματος.

Συγχαρητήρια στους μαθητές του συγκεκριμένου τμήματος, καθώς και στα υπόλοιπα παιδιά που δούλεψαν με τρομερό ζήλο και μεράκι σε όλη τη διάρκεια της διαδικασίας, καθώς και τα υπόλοιπα δημιουργήματα ήταν ισάξια.

Η Συντονίστρια του προγράμματος: Κάτσενου Λευκοθέα,Φιλόλογος  και η Συνεργάτιδα: Ζήκου Μαρία, Πληροφορικής.